Honest Government Ad - Net Zero by 2050

Piękne i niestety smutne podsumowanie tego co robimy z emisjami dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych… Bawimy się w greenwashing zamiast konkretnie zabrać się do roboty. Jesteśmy jak goście na HMS Titanic… Zabawa do samego końca.

Jeżeli argumenty naukowe nie docierają do ludzi, może chociaż taki humorystyczny przekaz dotrze.

1 Like

Fajnie zrealizowane.
Taki głupi przykład. Mam podpięte pod eDial eKO statystyki Google. Oczywistą oczywistością® jest to, że dopóki nie ma sezonu grzewczego w pełni i temperatur poniżej zera, osób tam zaglądających jest mało. Moja znajoma odkryła ostatnio projekt i postanowiła podzielić się linkiem ze swoimi znajomymi. Wysłała im link. Odpowiedź jednej z osób była udana. Zapytała co to za link. Na co znajoma tłumaczy, że pomiar powietrza w mieście. Odpowiedź? Eee nuda.

Wiadomo. Ekipa robi lepszy content… :man_facepalming:t2:

Trudno się dziwić. Społeczeństwo jest nieustannie stymulowane dopaminą. Wszystko co wymaga choć chwili zastanowienia czy dyskusji jest z miejsca kategoryzowane jako nuda i nadludzki wysiłek. Liczą się firmy, seriale, gry…

Do realnej zmiany potrzebna jest zmiana świadomości społecznej i chęć działania. Dlatego tak jak i z zanieczyszczeniem powietrza, tak i z klimatem, dopóki nie kopnie nas to osobiście w dupsko, to nasza uwaga dalej będzie tam, gdzie nasz mózg będzie dostawał największe dawki dopaminy.

Nie ma co się obrażać, trzeba po prostu wytrwale działać.