Witaj na Polskim Forum Technologii Obywatelskich

PFTO to Społeczność ludzi, których interesuje wspólne rozwiązywanie problemów tego świata.

Pochodzimy z przeróżnych środowisk. Mamy różne motywacje. Jak się domyślasz, przychodzimy też z różnymi problemami.

Dyskutujemy. Uczymy się. Tworzymy i rozwijamy otwarte narzędzia. Zgłębiamy tajniki nauki i technologii obywatelskiej.

Stawiamy na otwarte rozwiązania Open Source i Open Hardware. Wdrażamy je, w duchu partycypacji społecznej. Wszystko po to aby jutro było odrobinę lepsze niż dziś.

Przedstaw się i napisz kilka słów o sobie :slight_smile:


Forum PFTO.PL utrzymywane jest nieodpłatnie na serwerach należących do firmy eDial, która aktywnie korzysta z czujników Nettigo Air Monitor w ramach projektu eko.edial.pl

:heart: Serdecznie dziękujemy za wsparcie!

Cześć!

Nazywam się Krzysztof. Zajmuję się różnymi rzeczami, poczynając od projektowania obwodów drukowanych, programowania embedded, przez R&D z zakresu czystości powietrza i wody, po logistykę zamówień zagranicznych, obróbkę zdjęć i projektowanie grafiki. Całe życie się uczę i sprawia mi to ogromną frajdę. Pasjonuje mnie Citizen Science i elektronika.

W 2018 roku zainspirowany projektem Luftdaten.info (obecnie Sensor.Community) i jego popularyzacją w Polsce rozpocząłem prace nad własnym czujnikiem czystości powietrza. Tak na łamach forum Koduj dla Polski powstał Nettigo Air Monitor. Urządzenie stworzone w duchu Open Source i Open Hardware.

W związku niepewną przyszłością forum Koduj dla Polski, od pewnego czasu buduję PFTO czyli Polskie Forum Technologii Obywatelskich. W zamyśle ma to być duchowy następca forum KDP. Miejsce w którym, mógłbym kontynuować pracę nad projektami Open Source i Open Hardware. Miejsce otwarte dla wszystkich, którzy takiego miejsca potrzebują.

Czy się uda? Czas pokaże.

Cześć,

Witam na nowym Forum. Dzięki za założenie takiego nowego miejsca w Sieci, bo również mam obawy co do przyszłości forum Koduj dla Polski.


Pozdrawiam
Robert Błaszczak

1 polubienie

Też się melduję na pokładzie :slight_smile:

1 polubienie

Na starym forum, pomiędzy nowymi postami a starymi była taka wyraźna pomarańczowa linia. Pytanie, czy można tu zrobić coś podobnego?

To chyba będzie klasa topic-list-item-separator

Życia, za wielkiego tu niema. Ale prawda jest taka iż Koduj też miało fale zainteresowania i okresy posłuchy.

@spex No wiesz… Insta, TikTok… Ciężko z tym walczyć, czymś co dotyka nauki. :wink:

KDP niestety wygląda jakby umarło. Z kolei PFTO nie ma community i nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie miało. Spróbujemy to rozkręcić, jak się nie uda to trudno. Ale przynajmniej będziemy wiedzieć, że próbowaliśmy.

KDP było w ogóle mało aktywne, tak naprawdę czasowe wzmożone aktywności rozpędzał tam projekt MAN i jego okolice.

Hej,

Tu Tomek, programista backend. Od niedawna interesuję się zagadnieniem jakości powietrza.

Właśnie jestem w trakcie składania swojego NAM 3.3, to moja pierwsza przygoda z lutownicą więc wszystko jest możliwe :slight_smile:

Moim marzeniem jest zbudowanie sieci czujników w oparciu o budżety obywatelskie lub partnerstwo z biznesem.

Swoją drogą ciekawy jestem projektu Allegro One Box - w każdym urządzeniu mają czujnik jakości powietrza. Gdzieś wyczytałem że ma to związek z Airly, obawiam się że może to oznaczać brak wyników w innych repozytoriach.

@Tomasz Zapytam z ciekawości. Czy Ty jesteś w stanie jakkolwiek rozwinąć/rozwijać serwis aqi.eco? Niekoniecznie od strony backendu, ale również frontendu?

Tylko backend. Kiedyś już coś tam robiłem, ale to wszystko zależy od dostępności czasu.

Serwis cierpi ze względu na brak nowych ficzerów niestety. :frowning: